BEYAZAY engellileri eğlendirdi

Genel
Haberi paylaşın

Türkiye BEYAZAY Derneği Muğla Şubesi Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde engelliler yararına konser düzenledi. Konsere Muğla Valisi Esengül Civelek’in yanı sıra 200’e yakın engelli ve engelli yakını ile engellilere destek olmak isteyen 1000’e yakın izleyici katıldı.

Geliri tamamen engellilerin eğitimi ve istihdamı alanında kullanılacak konserde ünlü sanatçı Cem Adrian sahne aldı. Söylediği şarkılarla alkışları toplayan Adrian konserinde “Hepimizin buraya toplanma amacı engellilere destek olmak ve gönüllerdeki engelleri kaldırmaktır” dedi. Ayrıca sanatçı hiçbir ücret almadan gerçekleştirdiği faaliyet için de gönülleri kazandı.

Engellilerin eğitimi, engelli yakınlarının eğitimi, engelliye hizmet verenlerin eğitimi, toplumun eğitimi gibi eğitimle ilgili tüm alanlarda faaliyet yürüten dernek, önümüzdeki süreçte Muğla genelinde faaliyetlerini yoğunlaştırmak için kolları sıvadı. Yenilenen dinamik bir kadro ile faaliyetlerine başlayan derneğin ajandasında engelliler yararına birçok faaliyet bulunuyor.

Konser sonrası açıklama yapan Şube Başkanı Pınar Boyacı: “Cem Adrian gibi destekçilerimizden ve içimizdeki sorumluluk hissinden aldığımız güçle engellilerin eğitimi, istihdamı ve sosyal hayata entegrasyonu konusunda çalışmalarımıza başladık. Muğla genelinde yapacağımız çalışmalarla faaliyet alanımızdaki konularda gözle görülür derecede iyileştirmeler yapmayı planlıyoruz.” dedi.

 

Bir cevap yazın