Bodrumlu tiyatrocular turneye çıkıyor

Haber
Haberi paylaşın

İlk oyununu 27 Mart Dünya Tiyatro Gününde Bodrum Herodot Kültür Merkezi’nde sahneye koyan Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, hummalı bir şekilde turneye hazırlanıyor.

Oktay Arayıcı’nın Seferi Ramazan Bey’in Nafile Dünyası adlı eserini sahneye koyan  Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni ve oyuncu Hüseyin Akşen “27 Mart ve 12 Nisan’da kapalı gişe oynadık. Elbette ki bu biz sanatçıları çok mutlu etti. Önümüzdeki sezon, ekim ayından itibaren yeni oyunlarımızla tiyatro severlerin karşısında olacağız. Çocuk oyunları çalışmalarımız da sürüyor. Yaz aylarında çocuklara  drama dersleri, büyüklere tiyatro kursları vereceğiz ” dedi.

 

28 Nisan’da Muğla’dayız

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Müdürü Rezzan Şebin “Bodrum’da sezonu kapamış değiliz. Ancak iki tiyatro salonlarımızdan Oasis Nurol Kültür Merkezi tadilata girdi, Herodot Kültür Merkezi ise bir yıl önceden rezerve edilmiş. Boş gün yok maalesef. Yaz ayları için ise, oynayabileceğimiz açık hava tiyatrosu arayışındayız. Bu kadar kısa bir sürede tiyatromuz bazı il ve ilçelerden teklif aldı. Bazılarına da biz başvurduk. Öncelikle Muğla’dan başladık.  Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile 28 Nisan’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde Saat 20.00’de oyunumuz var. . Ardından 18 Mayıs’ta Milas Belediyesi’nin daveti ile Nebi Uslu Tiyatro Şenliği’nin son gününde oynayacağız ” dedi.

 

Diyarbakır’a Festivale Davetliyiz

Şebin sözlerine şöyle devam etti :”Şu anda kesinleşen diğer ilçelerimiz ise,  23 Mayıs Marmaris Armutalan Kültür Merkezi ve Datça Amfi Tiyatrosu’nda 21 Temmuz. Bu arada, sürpriz bir gelişme oldu. Diyarbakır Belediyesi, ilk kez yapacağı 1. Şehir Tiyatroları Festivali’ne bizi davet etti. 28 Mayıs-3 Haziran’da gerçekleşecek festivalin ilk oyununu biz oynayacağız.  Yani 28 Mayıs’ta Diyarbakır’dayız. Program yoğun gibi görünse de, sanatçılarımız her gün oynamaya hazırlar. Sanatçı olmak böyle bir şey işte” dedi.

 

Genel Sanat Yönetmeni Hüseyin Akşen’in sahneye koyduğu oyunda; Tarık Papuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er, Gülbin Yeşil, Oğulcan Çelik, Ziba Türk, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt, Sertaç Aydın ve Hüseyin Akşen rol alıyor.

 

 

Bir cevap yazın