Marmaris’teki siyasiler erken seçim kararını nasıl değerlendirdi?

Haber
Haberi paylaşın

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, erken seçim çıkışı yapan MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüştükten sonra cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçiminin 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacağını söyledi. Peki Marmaris’teki siyasilerin erken seçim kararına ilk tepkisi ne oldu?

CHP’Lİ ÜNLÜ: HODRİ MEYDAN

Marmaris’te, seçim tarihine yönelik ilk tepki  Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Acar Ünlü’den geldi. Acar Ünlü, sosyal medya hesabında,  gazetemizin 25 Şubat 2017 tarihli sayısında yer alan ve 16 Nisan referandumu öncesi Ak Parti ile MHP’li mevkidaşlarına, medya mensuplarının önüne çıkmaya davet etmesini içeren ‘hodri meydan’  başlıklı haberin kupürünü  paylaştı. Ünlü, kupürün üzerine de ‪Dün yaptık bugün de yapacağız.

‪Seçime hazırız. Hodri meydan” yazdı.

 

MHP’Lİ KALEMCİ ve AK PARTİLİ ÜLGEN:

HAYIRLI; UĞURLU OLSUN

Acar Ünlü’fen kısa bir süre sonra MJP İlçe Başkanı Kemal Kalemci de da konuyla ilgili düşüncesini sosyal medya üzerinden aktardı.  Kalemci, “24 Haziran erken seçimleri, şimdiden ülkemize, milettimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.  Kalemci’den 16 dakika sonra  ise Osman Ülgen de aynı kanaldan sosyal medya hesabından şu sözleri paylaştı: “Tarihi bir dönemeçte, mesele Millet ve Devlet meselesi ise her koşulda ve şartta görevimiz ne olursa olsun sonuna kadar davamızın , Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bir kez daha tarih yazmaya hazırız. 24 Haziran 2018 ‘de yapılacak seçimin milletimize ve devletimize hayırlı olmasını diliyoruz.”

İYİ PARTİ MARMARİS: KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK

Seçimlere girip giremeyeceği konusunda değişik söylemler gündeme gelen İYİ Parti’nin Marmaris İlçe Teşkilatı ise Genel Başkanları Meral Akşener’in konu hakkındaki sözlerini Facebook sayfalarına taşıdı. Açıklamada şu sözler yer aldı: “Seçimlerin 24 Haziran 2018’e alınmasını değerlendiren Meral Akşener, “Biz buradayız, varız. Ben Cumhurbaşkanı adayıyım, 100 bin imza ile aday olacağım. Hangi kanunu çıkarırlarsa çıkarsınlar, siyaset simsarlarına şunu söylemek istiyorum: Korkunun ecele faydası yok”  (Ender TÜRKKAN)

Bir cevap yazın