ÇOCUKLARA ARMAĞAN

Haber
Haberi paylaşın

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Marmaris’te 4 gün boyunca kutlanacak. Bir yandan Belediye, diğer yandan gönüllü vatandaşlar hazırlıklara başladı.  ‘İMECE’ usulü çalışmanın en güzel örneklerinden birinin sergilendiği 105 Sokak, şimdiden yüzlerce Ay-Yıldızlı Türk Bayrağı ve Atatürk posterleriyle donatıldı

 

 

KUTLAMALAR 4 GÜNLÜK SÜRECEK

Marmaris Belediyesi’nce  organize edilen kutlama programı dolu dolu 4 gün sürecek. “Keşke Çocuk Olsam” sloganıyla 20-23 Nisan tarihleri arasında tiyatro gösterileri, spor etkinlikleri, çocuk kitapları fuarı, çocuklara masallar ve şiir atölyesine kadar geniş bir yelpazede onlarca etkinlik gerçekleştirilecek. Türkmenistan Parkı 3 gün boyunca, şişme oyun gruplarına ev sahipliği yapacak. Palyaçolar çeşitli aktivitelerle çocuklara eğlenceli saatler yaşatacak. Çocuklar kelimenin tam manasıyla ‘Bayram’ edecek. Üstelik tüm faaliyetlere katılım ücretsiz olacak.

105 SOKAK BİLDİĞİNİZ GİBİ

Artık tüm ülkenin yakından tanıdığı 105 Sokak’taki 23 Nisan kutlamaları için de hummalı çalışma başladı.  Başta, sokakta ikamet eden ve terzihanesi bulunan Salih Yazgan olmak üzere, gönüllü vatandaşların 5 yıldır aralıksız organize ettiği ‘Bayram’ etkinlikleri için adeta İMECE usulü çalışılıyor. Salih Yazgan, sokağı şimdiden yüzlerce bayrakla donattı bile. Bu yıl diğerlerinden farklı olarak, gönüllülerin arasına  kırsal mahallerden katılım olduğu gözleniyor. Sokağın girişine asılan, Selimiye mahallesinin öğrencilerinin kendi eleriyle hazırladığı bez afiş, görenlerin beğenisini takdirini topluyor. 105 Sokak’taki kutlamaların, 23 Nisan sabahı Atatürk Anıtı’ndaki resmi törenden sonra, Marmaris Belediyesi’nce Saman İskelesi’nde düzenlenecek etkinliklerin başlama saatinin öncesinde start alması planlanıyor.

Bir cevap yazın