Kaya ağabeyimiz son yolculuğuna uğurlandı

Haber
Haberi paylaşın

 

Yakalandığı amansız hastalık nedeniyle  geçtiğimiz Cumartesi sabahı 92 yaşında hayata veda eden, Amerikan Haber Ajansı’ndan emekli, Marmaris Gazeteciler Derneği’nin eski Başkanı Kaya Güvenç, bugün Turunç Merkez Camii’nde kılınan öğle namazının ardından Turunç Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Kaya Güvenç’i  son yolculuğuna,  ailesi ve yakınlarının yanısıra aralarında Marmaris Belediyesi’nin Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan, Meclis üyeleri Fuat Fidan ve Hakkı Şevket Bayındır ile ilçede görev yapan bazı basın mensuplarının da aralarında bulunduğu kalabalık uğurladı.

KAYA GÜVENÇ

Atatürk’ün sevdiği, güvendiği komutanlardan biri olarak bilinen General İbrahim Güvenç’in oğlu, antropolog, mimar, yazar, eleştirmen Prof. Dr. Bozkurt Güvenç’in kardeşi, Birleşmiş Milletler’den emekli Nurten Güvenç’in eşi Kaya Güvenç, 1926 İstanbul doğumluydu. Kaya Güvenç, yaklaşık 30 yıldır eşiyle birlikte çok sevdiği Turunç’ta yaşıyordu. Çağdaş Marmaris ve Gündem gazetelerinde de yıllarca köşe yazarlığı yapmıştı.  Güvenç, son 6 yıldır yakalandığı amansız hastalık sebebiyle tedavi görüyordu.

Bir cevap yazın