Anlat Hemşerim Dertleşelim

Haber
Haberi paylaşın

İyi Parti Marmaris teşkilatı, Marmaris İlçe Başkanı Aliroza Doğanyılmaz başkanlığında, Marmaris belde ve köylerindeki “Anlat Hemşerim Dertleşelim” projesi kapsamında saha çalışmalarını sürdürüyor.

Projesi kapsamında, parti minibüsü ile hafta sonunda Turgut, Söğüt ve Taşlıca mahallelerini ziyaret eden İyi Parti heyeti, köylülerle konuştu ve dertlerini dinledi. En yoğun şikayetin Taşlıca yaşayanından  geldiğini gören İyi Parti Marmaris İlçe Başkanı Aliroza Doğanyılmaz, “Vatandaşlarımızın dertlerini en üst mercilere aktarmak ve bunlara çareler bulunmasını sağlamak bizim görevimizdir” dedi.

Taşlıca köyü Muhtarı Şadi Altınışık, öncelikli problemlerinin, yıllardır çözülemeyen sit alanındaki köylü arazileri meselesi olduğunu söyledi. Altınışık, “2004’ten önce tapusunu alan civar köylerde sorun yok. Bize Tapu Kadastro 2009’da geldi. Kanunda değişiklik nedeniyle, atamızdan kalan topraklar elimizden alındı. Bir de üstüne ecrimisil ödüyoruz. Yapılan uygulamalar Anayasaya aykırıdır” dedi.

Altınışık bir diğer problemin, Taçlıca’da içme suyu bulunmaması olduğunu söyledi ve “Söğüt’ten gelen az bir miktar su hiçbir şeyimize yetmiyor. DSİ’nin burada çalışma yapmasını ve tarımda da kullanabileceğimiz kadar suyu temin etmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Doğanyılmaz, köylülerin tüm sorunlarının, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 19 Nisan’da Muğla’ya yapacağı ziyaret kapsamında dile getirileceğini açıkladı.

 

Bir cevap yazın