Maden sahasına 2 ayda 91 bin 200 fidan dikildi

Haber
Haberi paylaşın

Bereket Enerji Grubu’na ait Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü’nün döküm sahasına, sahaların yeşillendirilmesi çalışmaları kapsamında, 2 ay içerisinde 91 bin 200 ağaç fidanı dikildiği açıklandı.

Bereket Enerji Grubu Basın ve Halkla İlişkiler biriminden yapılan açıklamaya göre Bereket Enerji Grubu’na ait Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü’nün döküm sahalarının yeşillendirme çalışmaları sürüyor. Direktörlük personelleri tarafından 2 aylık süreç içerisinde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, döküm sahasına 85 bini akasya, 5 bin 600’ü fıstık çamı ve 600’ü servi ağacı olmak üzere toplam 91 bin 200 ağaç fidanı dikildi.

Fidan dikim çalışmalarını yerinde inceleyen Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörü Yüksel Akın, Enerji Direktörü Serdar Toprak, Tes-İş Sendikası Yatağan Şube Başkanı Fatih Erçelik ve maden ile enerji direktörlüğünün yetkilileri, fidan dikimine destek verdiler.

 

Çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Maden Direktörü Akın, maden sahasının sadece kömür çıkartılan bir alan olmadığını ve bölgenin en önemli ağaçlıklarından birine ev sahipliği yaptığını söyledi. Akın, santral ve maden sahasının kamuda olduğu 1990 yılından itibaren başlayan ağaçlandırma çalışmaları kapsamında 1,7 milyon akasya ağacı, 47 bin zeytin ağacı, 15 bin fıstık çamı ağacı ve 41 bin değişik türlerde meyve ağacı dikildiğini hatırlattı.

Bereket Enerji olarak çevreye azami derecede özen gösterdiklerini belirterek, “Maden ve santral alanlarının ağaçlandırma çalışmaları aralıksız sürmektedir. Eskiden beri devam eden geleneği, Bereket Enerji olarak sürdürüyoruz. Bölgenin en büyük akasya ve zeytin bahçeleri bünyemizde yer alıyor. Bu bizim için bir gurur kaynağı. Bundan sonraki süreçte de fidan dikim çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın