“En büyük ihracatçı biziz, destek istiyoruz”

Haber
Haberi paylaşın

 

Güney Ege Otelciler Birliği (GETOB) Yönetim Kurulu Başkanı  Bülent Bülbüloğlu, turizm sektörünün ülkeye yılda 30 milyar döviz kazandırdığı gibi, 56 sektöre de katkı sağladığını belirterek,  “En büyük ihracatçıyız ama yüksek enflasyondan 7-8 kat daha fazla etkileniyoruz. Artan maliyetlerin altından kalkamıyoruz desteklenmemiz lazım” diye konuştu.

 

GETOB Başkanı Bülent Bülbüloğlu, aralarında Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Serkan Yazıcı’nın da bulunduğu bazı yönetim kurulu üyeleri ile Birliğin Müdürü Cahit Sarıbey, düzenledikleri kahvaltıda gazetecilerle biraraya geldi. Serkan Yazıcı sahibi olduğu Grand Yazıcı Turban Otel’de gerçekleşen buluşmada, GETOB temsilcileri ile basın mensupları, turizm konuştu.

İNDİRİM DÖNEMİ BİTTİ, ŞİMDİ ZAM ZAMANI

Aynı zamanda Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi de olan Bülent Bülbüloğlu, 15 Temmuz  hain darbe girişimi ve Reina saldırılarının ağır yara alan Türk turizminin hızla iyileştiğini belirtti. Acentecilerden gelen ve yüzde 50’lere dayanan indirim taleplerinin artık geride kaldığını ifade eden Bülbüloğlu, şunları söyledi: “Artık daha iyi fiyatlara kontrat yapmaya başladık.

SİS BULUTLARI DAHA DAĞILMADI

Asıl hedefimiz 2019..  Kriz dönemlerine otelcilerimizi bir kez daha fiyat kırmama konusunda uyarmıştık.  Şimdi de 2019-2020 kontratları için artış, artık zam zamanı olduğunu düşünüyoruz.  Kötü giden bir şey yok. Ama bu sezon çok iyi geçecek demek değil. Sis bulutları daha dağılmadı. Kazasız, belasız bir sezon geçirelim.”

KALİTE, NTELİKLİ TURİST GETİRİR

Bülent Bülbüloğlu, sektörün bölgedeki geleceği hakkındaki görüşlerini değerlendirirken ise, asıl hedefin, nitelikli, kaliteli yani daha konaklama tesislerinin dışında daha fazla zaman geçiren, daha çok harcayan, daha çok kazandıran turistler olması gerektiğine dikkat çekti, “Bunun için, biz de, tesis, ürün ve hizmet kalitemizi, daha nitelikli hale getirmeliyiz” dedi.

EN BÜYÜK İHRACATÇIYIZ

Turizm sektörünün ülkeye yılda 30 milyar döviz kazandırdığı gibi, 56 sektörü de beslediğinin altını çizen Bülbüloğlu, “En büyük ihracatçıyız ama yüksek enflasyondan sahadakilerden yedi sekiz kat daha fazla etkileniyoruz. Desteklenmemiz lazım. Çünkü enflasyonun, artan maliyetlerin altında eziliyoruz, desteklenmemiz lazım” diye konuştu.

Yaklaşık 2,5 saat süren GETOB-gazeteci buluşmasında Bülent Bülbüloğlu’nun yanısıra Serkan Yazıcı da soruları yanıtladı. İkili birbirinden önemli açıklamalar yaptı. Basın mensupları, yakın zamanda Bülbüloğlu ve Yazıcı’nın açıklamalarından kaynaklanan birkaç haberi daha kamuoyuyla paylaşmaya hazırlanıyor. (Ender TÜRKKAN)

 

 

 

 

Bir cevap yazın