Muğla’ya Polis Kütüphanesi

Haber
Haberi paylaşın

 

Türk Polis Teşkilatı’nın 173. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Muğla Menteşe’nin seçkin okulları arasında gösterilen Merkez İMKB İlk- Ortaokulu’nda 10 Nisan Polis Kütüphanesi açıldı.

Muğla ve ilçelerinde de düzenlenen birbirinden farklı etkinliklerle Polis Günü kutlamaları devam ederken Menteşe İlçesinde bulunan ve Menteşe İlçesinin seçkin okulları arasında gösterilen Merkez İMKB İlk- Ortaokulu’nda Polis Kütüphanesinin açılışı yapıldı. Muğla İl Emniyet Müdürlüğü, Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Merkez İMKB İlk- Ortaokulu Okul Aile Birliği tarafından ortaklaşa açılan kütüphanede 3 bin adet kitap öğrencilerinin beğenisine sunuldu. Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız’ın da özel olarak hazırlattığı satranç takımı ve masasının da bulunduğu kütüphanede Kahraman Şehit Yarbay Alim Yılmaz’ın babası Mehmet Yılmaz’ın yazdığı Türk Polisi isimli şiir de kütüphanenin iç mekanında asıldı.

10 Nisan Polis Kütüphanesinin açılışı Muğla ‘nın sevilen ve başarılı valisi Esengül Civelek tarafından yapılırken, açılış törenine İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Muğla İl Emniyet Müdür Yardımcısı Osman Karar, Menteşe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz, Menteşe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Gürcan Özdilek, Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetimi, Okul Aile Birliği Yönetimi, Okul İdarecileri, Okul Öğretmenleri ve Okul Öğrenciler katıldı.

 

Açılışta kısa bir konuşma yapan Vali Esengül Civelek şöyle dedi; “Toplumun huzuru, vatandaşların can ve mal güvenliği, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için mesai mefhumu gözetmeksizin özveri ile çalışan Emniyet Teşkilatı mensuplarımızın 173. Kuruluş Yıldönümünü ve 10 Nisan Polis Haftası’nı kutluyorum. Sosyal sorumluluk anlayışı ile çocuklarımıza kazandırdıkları 10 Nisan Polis Kütüphanesi’nde öğrencilerimiz kitap okuma alışkanlığı, kültürü ve bilinci kazanacaklardır. Boş zamanlarını da etkin ve verimli bir şekilde kullanmış olacaklardır. Bu güzel kütüphaneyi okulumuza kazandırdıkları için emeği geçen herkese teşekkür ederim.

 

Konuşmaların ardından 10 Nisan Polis Kütüphanesi’nin açılışını Vali Esengül Civelek Şehit Aileleri ile beraber yaparak kütüphanede incelemelerde bulundu. Kahraman Şehit Yarbay Alim Yılmaz’ın babası Mehmet Yılmaz tarafından kaleme alındığı öğrenilen Türk Polisi isimli şiirin ise özenle baskısının hazırlanarak kütüphane içerisinde teşhir edildiği görüldü. Şiir Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlisi Cihan Özdemir tarafından davetlilere yüksek sesle okunurken, büyük beğeni topladı.

Tören sonrasında davetlilere çeşitli ikramlarda bulunularak, üzerinde 10 Nisan Polis Kütüphanesi yazılı yaş pasta polis kıyafetli çocuklar tarafından kesildi. Hatıra fotoğraflarının da çektirildiği etkinlik de ayrıca kütüphanenin yapımında büyük emekleri geçen Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya ve Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz’a Muğla Valisi Esengül Civelek tarafından birer plaket verildi.

Bir cevap yazın