Marmarisli Doğa DSİ kompozisyon yarışmasında üçüncü oldu

Haber
Haberi paylaşın

 

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından 22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen resim ve kompozisyon yarışmasında suyun önemini resim ve kompozisyonla en güzel anlatanlar ödüllendirildi. Kompozisyon dalında 21. Bölgede üçüncü olan Marmaris Özel Türk Koleji öğrencisi Doğa Aybüke Yılmaz’a DSİ 213. Şube Müdürü Mehmet İskender tarafından teşekkür belgesi ve hediyeleri verildi.

Dünya Su Günü ile ilgili ilk öneri 1992 yılında Birleşmiş Milletler Çevre Kalkınma Konferansında (UNCED) yapıldı. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 22 Mart 1993’te Dünya Su Günü kararının resmi olarak imzalanmasından sonra her yıl dünya çapında kutlanılmaya başlandı. Birleşmiş Milletler-Su (UN-Water) tarafından organize edilen bu kutlamalar her yıl farklı bir tema ile gerçekleştirildi. 2018 yılının teması da “Su İçin Doğal Çözümler” oldu.

Bunun üzerine DSİ Genel Müdürlüğü, her yıl 22 Mart’ta tatlı su kaynaklarının önemine dikkat çekmek ve tatlı su kaynaklarının sürdürülebilir yönetimine odaklanılmasını sağlamak amacıyla 7 ve 8. Sınıflar arasında “Su İçin doğal Çözümler” konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenledi.

Kompozisyon dalında 21. Bölgede üçüncü olan Marmaris Özel Türk Koleji öğrencisi Doğa Aybüke Yılmaz’a DSİ 213. Şube Müdürü Mehmet İskender tarafından teşekkür belgesi ve hediyeleri verildi.

Bir cevap yazın