Pasaport ve ehliyetler Nüfus Müdürlüklerince verilecek

Haber
Haberi paylaşın

 

 

Daha önce Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen pasaport ve sürücü belgesi işlemleri 676 sayılı KHK’nin 25 inci maddesi gereğince Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredildi.

 

Pasaport ve sürücü belgesi işlemleri, bu belgelerin tasarımı, temini, basımı, dağıtımı, teslimi ile üretim işlemleri Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülecek.

Muğla İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada İl ve İlçe Nüfus Müdürlüklerinin (Ula ve Kavaklıdere hariç) gerek altyapı ve gerekse fiziki ortamlarının 02 Nisan 2018 tarihinde pasaport ve sürücü belgelerini verebilecek şekilde hazır hale getirildiği belirtildi.

02.04.2018 tarihinden itibaren “Hususi Damgalı Pasaport” ve “Hizmet Damgalı Pasaport” başvurularının İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünce, “Umuma Mahsus Pasaport” ve “Sürücü Belgesi” başvurularının ise İlçe Nüfus Müdürlüklerince alınacağı ifade ediln açıklamada şunlara yer verildi:

“Vatandaşlarımız;

1-Pasaport ve sürücü belgeleri randevu işlemleri için https://randevu.nvi.gov.tr web adresinden,

2-Hususi ve hizmet damgalı pasaport işlemleri için ise https://randevu.nvi.tr/#/nvi/pasaport-talep-talep-formları web adresinden erişime ulaşabileceklerdir.

3-Ayrıca Alo 199 çağrı merkezini de arayarak randevu alabileceklerdir.

4- Hususi ve Hizmet Damgalı Pasaport başvuru formlarına Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün sitesinin duyurular bölümünden ulaşılabilecektir.”

Bir cevap yazın