Gökova’nın imara açılacağı iddialarına tepki

Haber
Haberi paylaşın

 

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Gökova Körfezi’nin imara açılacağı iddialarına sert tepki göstererek, “Bölgede betonlaşmaya göz yuman CHP’li yerel yönetimlerden sahip olduğumuz doğal güzellikleri koruyacağız ve bölgede betonlaşmaya ve ranta izin vermeyeceğiz” dedi.

Menteşe İlçesinin Yerkesik Mahallesinde muhtarlar ve AK Partili Mahalle Başkanlarının katılımı ile yapılan toplantıda konuşan AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, 16 yıldır bölgede yaşayan vatandaşların sıkıntılarının çözümü için yaptıkları çalışmaları anlatarak, “Gökova Körfezi bir cennet, Gökova Körfezi’ni imar rantından korumak bizim görevimiz. Muğla’nın doğal güzelliklerini sahip olduğunuz yerel yönetimler aracılığı ile ranta kurban edeceksin, güzelim Datça’nın, Bodrum’un doğal güzelliklerini, Palamutbükü’nde, Mesudiye’de yeşili katledileceksin oradaki imar talanını ve o rantı görmeyeceksin sonra da kalkıp kamuoyunu yalan haberlerle kandırmaya çalışacaksın. CHP’li yerel yönetimlerin son 20 yılda bölgede yaşanan çarpık yapılaşma ve rantla ilgili özeleştiri yapması lazım” dedi.

Öztürk, Bodrum Mumcularda CHP’li Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin 10 bin ağacın kesilmek istendiğini anımsatarak, “9 bin ağacı biz kurtardık. O ağaçlar kesilirken hiç ses çıkarmayacaksın orada kesilen ağaçlar yeşil değil mi? Orada CHP’li belediyenin yaptığı doğa katliamı değil mi? Menteşe ilçesindeki Kışla Parkı’nın oradaki ağaçları katledip, kestiğin ağaçların yerine ucube bir bina yapacaksın, senin yaptığın doğa katliamı değil mi? Ormanın dibine otogar dikeceksin, ormandan yer almak için herkesi devreye sokacaksın!

Sırf siyasi rant için olmayan haberleri gündeme getireceksin, bu mu siyasi ahlak?” diye konuştu.

 

Haberler Gerçeği Yansıtmıyor

AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, konuşmasında Gökova Körfezi, Marmaris, Ula ve Menteşe bölgelerindeki SİT alanlarının Bakanlar Kurulu kararı ile daraltıldığı haberlerinin gerçeği yansıtmadığını kamuoyuna açıklarına işaret ederek, şunları söyledi:

“Gökova Körfezi’nin imara açıldığını iddia eden belediye başkanlarına soruyorum; Bu bölgede kestiğiniz bir tane ruhsat var mı? Varsa açıklayın, yoksa niye yalan söylüyorsunuz bu millete! Biz olduğumuz sürece biz milletin ortak değerlerini ranta kurban ettirmeyeceğiz. Bölgede betonlaşmaya göz yuman CHP’li yerel yönetimlerden sahip olduğumuz doğal güzellikleri koruyacağız ve bölgede betonlaşmaya ve ranta izin vermeyeceğiz. CHP’li yerel yönetimlerden de Muğla’yı ve Gökova’nın koylarını koruyacağız. SİT alanlarının daraltıldığı, doğal alanların ranta açıldığı şeklindeki tüm ifadeler siyasi ranta yöneliktir. Gerçekleri ifade etmemektedir. Gökova Körfezi’nde daha önce 36 bin 282 hektar olan SİT alanı 44 bin 21 hektara yükseltildi”

Toplantıda AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete, Menteşe İlçe Başkanı Tamer Topal’da katılımcılara konuşma yaptılar.

Bir cevap yazın