Afrin şehidine “Şehadet Beratı”

Genel
Haberi paylaşın

 

TÜRK Silahlı Kuvvetlerinin Suriye’nin Afrin Bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda yaralandıktan sonra tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesinde (GATA) şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Fuat Demir’in Dalaman ilçesi Gürleyik Köyünde yaşayan ailesine şehadet beratı Muğla Valisi Esengül Civelek tarafından verildi.

Berat teslim törenine Muğla Valisi Esengül Civelek, Dalaman Kaymakamı Ali Güldoğan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Dalaman Belediye Başkanı Muhammet Şaşmaz, İlçe Jandarma Komutan Vekili Asb. Kd. Bçvş. Resul Bulut, İlçe Emniyet Müdürü Namık Söylemez ve ilçe Müftüsü Hasan Yozgat katıldı.

Vali Civelek, Şehit Onbaşı Fuat Demir’e rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. Ailenin acısını paylaştığını belirten Vali Civelek, “Vatan, millet, devlet, bayrak için ve istiklalimiz ve istikbalimiz için canlarını feda eden şehitlerimizin bize emaneti olan bu aziz vatanı sonsuza dek koruyacağız. Afrin Zeytindalı Harekâtında şehit olan Onbaşı Fuat Demir ile birlikte tüm şehitlerimiz ve ebediyete irtihal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Türk Milleti olarak şehidimizin ailesi ve yakınları olarak sizlere minnettarız. Şehidimizin emaneti olarak bizler için çok değerlisiniz, önemlisiniz. Devlet olarak her zaman sizlerin yanındayız” dedi.

Ziyarette Kuran-ı Kerim okundu, dua edildi. Daha sonra Vali Civelek, Şehadet Beratını şehidin babası Enver Demir ve annesi Zeynep Demir’e verdi.

 

Bir cevap yazın