Şeker fabrika satışları Afrin konusu kadar milli

Haber
Haberi paylaşın

 

MUĞLA’nın CHP Milletvekili Nurettin Demir Konya Ilgın, Kastamonu, Van Erciş, Tokat Turhal, Burdur, Elbistan gibi şeker fabrikalarının da bulunduğu kentleri ziyaret ederek eylemlere katıldı.  Demir “Şeker vatandır, vatan satılamaz. Bu fabrikalar Afrin konusu kadar millidir” dedi.

Hükümetin aldığı şok bir kararla şeker fabrikalarının satışa çıkarılması üzerine Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba ve çok sayıda CHP’li milletvekilleriyle, aralarında Konya Ilgın, Kastamonu, Van Erciş, Tokat Turhal, Burdur, Elbistan gibi şeker fabrikalarının da bulunduğu kentleri ziyaret ederek eylemlere katılan Demir çok net açıklamalarda bulundu; “Şeker vatandır, vatan satılamaz” diyen Demir; “Konuyla ilgili kelime oyunları yapmaya gerek yok. Şeker fabrikaları üretimin can damarıdır. Bu fabrikalar Afrin konusu kadar millidir. Amerika’da bir firmanın çıkarları doğrultusunda hiç kimse Anadolu’nun üretimiyle, sosyal hayatıyla özdeşleşmiş bu fabrikaları satamaz. Tarımsal üretim stratejiktir. Siz bugün bunları birileri istedi diye satarsanız çocuklarınızın geleceğini, Türkiye’nin kendi kendine yeten üretim damarlarını satmış olursunuz” diye konuştu.

 

Sağlık yönü ayrı bir skandal

Demir konuşmasına söyle devam etti; “Bu fabrikaları bitirecek millete zehir yedireceksiniz. Vebali büyüktür. Kimse altından kalkamayacağı işlere girmesin. Eylemlerimiz sürüyor. Türkiye’nin her yerini geziyoruz, vatandaşlarımızla birlikte Türkiye’nin öz değerlerine sahip çıkıyoruz, sonuna kadar da mücadelemiz sürecek. Herkesi bu haklı mücadelemize katkı koymaya, destek vermeye çağırıyorum.”

 

Bir cevap yazın