Tadında Anadolu, Bodrum Acı Ot Festivali’nde

Haber
Haberi paylaşın

Anadolu’nun en sevilen geleneksel ürünlerini ve eşsiz lezzetlerini günümüze taşıyan Tadında Anadolu, iki gün boyunca Bodrum yarımadasına lezzet katacak Acı Ot Festivali’ne katılıyor. Ege’nin Bodrum ile bütünleşmiş yöresel lezzetlerinin ziyaretçiler ile buluşacağı festival, birçok yöresel tarifin hazırlanacağı atölyelere de ev sahipliği yapacak.

Anadolu mutfağının kültür mirasını korumak, eşsiz lezzetlerini nesiller boyunca yaşatmak ve sevilen bu tatların dünya mutfakları arasında hak ettiği yeri bulması amacıyla büyük bir tutkuyla çalışmalarını sürdüren Tadında Anadolu, “milli hafıza” rolünü 24-25 Mart tarihlerinde düzenlenecek olan Bodrum Acı Ot Festivali’nde de üstlenecek.

Yerli üreticilere ve yerel ürünlere verdiği değeri, Bodrum ve çevresinin gizli kalmış lezzetli yöresel otlarının ve çok özel tariflerin kendine yer bulacağı Bodrum Acı Ot Festivali’nde de gösterecek olan Tadında Anadolu, iki atölyeye de imza atacak.

Tadında Anadolu’nun şefi Muhsin Ertürk tarafından düzenlenecek atölye çalışmaları ile ziyaretçiler Bodrum otlarının içlerinde yer aldığı reçetelerle buluşacak.

Bir cevap yazın