Ryan Air’dan Türkiye’ye ilk uçuş Dalaman’a

Haber
Haberi paylaşın

 

Dünyanın farklı bölgelerindeki onlarca destinasyona sefer yaparak 2016 yılında 117 milyon yolcu taşıyarak rekor kıran Ryan Air, Türkiye’ye ilk uçuşunu önümüzdeki günlerde Dalaman’a gerçekleştirecek. YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç “Ryan Air CEO’su David Obrien ile 2 yıl önce başlayan dostluğumuz son 3 ayda meyvelerini vermeye başladı” dedi.

Türkiye’nin tanıtımı ve Muğla turizmi için harcadığı yoğun mesai ile tanınan YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç’in Ryan Air CEO’su Davld Obrien ile 2 yıl önce başlayan dostluğu son 3 ayda meyvelerini verdi.

Dünyanın farklı bölgelerindeki onlarca destinasyona uçan ve özellikle sık sık seyahat eden turistlerin ilk tercihi olarak biliniyor Ryan Air, önümüzdeki günlerde Türkiye’de ilk defa Dalaman Havalimanına uçacak. Şirketin web sitesini ayda 52 milyon kişi ziyaret ediyor.

 

Dostluğumuz Meyvelerini Verdi

YDA Dalaman Havalimanı CEO’su Hamdi Güvenç, Ryan Air CEO’su Davld Obrien ile 2 yıl önce başlayan dostluklarının son 3 ayda meyvelerini verdiğini anlatarak, “Sayın Obrien ile bu dostluğumuz sayesinde dünyanın farklı bölgelerine uçan Ryanair Ryan Air’in önümüzdeki günlerde Türkiye’de ilk defa Dalaman Havalimanına uçacağı müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu gelişme Davld Obrien’ın kişisel yakınlığı, dostluğumuzun bir sonucu olarak 3 aydaki yoğun görüşme trafiğimizin ardından yaşandı. Bu sürece katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. Bu vesileyle SHGM Yetkileri ve Genel Müdür Bahri Kesici ile bizleri bu süreçte cesaretlendiren Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal Beylere teşekkürlerimi sunuyorum. Bir ilk olacak olan bu girişimden her 2 tarafta memnun kalacaktır. Bu gelişme ülkemizin ve bölgemizin dünyaya tanıtımı açısından önemli bir hamledir” diye konuştu.

 

117 Milyon Yolcu Taşıdı

Ryanair, 2016 yılında 117 milyon yolcu taşıyarak rekor kırdı. Şirketin 2016 yılındaki yolcu artış oranı yüzde 15’i buldu. Böylece ilk defa düşük maliyetli bir taşıyıcı, Avrupa’daki tüm havayolu ve havayolu gruplarını geride bırakarak yolcu sayısı bakımından zirveye oturdu.

Şirketin web sitesini ayda 52 milyon kişi ziyaret ediyor. Ryanair’in sosyal medya hesapları adeta dünyanın en büyük bilboard’ı gibi.

 

Bir cevap yazın