Şiddete karşı yelken açtılar

Haber
Haberi paylaşın

 

MUĞLA’nın Fethiye İlçesi Göcek Mahallesindeki Göcek Yat Kulübü’nün hayata geçirdiği “Kadınlar Günü Kupası Yelken Yarışları” D-Resort Göcek ve D Marin Göcek’in ev sahipliğinde “Şiddete Karşı Yelken Açıyoruz” sloganı ile gerçekleşti.

Göcek Yat Kulübü, uluslararası çapta düzenlediği yelken yarışlarına bu yıl “Şiddete Karşı Yelken Açıyoruz” sloganı ile Kadınlar Günü Kupası’nı ekledi. Türkiye Yelken Federasyonu ulusal yarış programında da yer alan yarışlar, D-Resort Göcek ve D-Marin Göcek’in ev sahipliğinde 7-8 Mart tarihlerinde gerçekleştirildi.

Yelken tutkunları bu kez 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde katıldıkları yarışla, anlamlı bir projeye de destek vermiş oldu. Proje, 2017 yılında 332 kadının şiddet görmesi, 409 kadının öldürülmesi, kadınların cinsiyet ayrımcılığına uğramaları, ihlal edilen kadın hakları konularına dikkat çekti. Maviye gönül verenlerin, kadınlara daha güzel bir gelecek sunmak için katıldığı yarışlarda tüm teknelerde mutlaka bir kadın yer aldı.

Kadınlar Günü Kupası yelken yarışları Fethiye Körfezi’nde, Göcek’in ilkbahar müjdecisi ılıman günleri ve keyifli batı rüzgarları eşliğinde 2 gün sürdü. Yarışlara 12 tekne ile 100’ü aşkın yelkenci katıldı.

 

Kadınlar Günü Kupası Overall Yarış Sonuçları
IRC SINIFI
TEKNE ADI SAHIBI/KIRALAYAN Rank
HEY TEACHER HAZAL BALABAN 1st
MERSIN YELKEN AKADEMISI OYTUN CALISLAR 2nd
SOPRANO ELVIN ARIKAN 3rd
NIFKA MURAD YILMAZ 4th
PENOLA ALEXANDRA DEAN 5th
CHARTER / DESTEK SINIFI
TEKNE ADI SAHIBI/KIRALAYAN Rank
ALMINA NEVIN CIRAGAN 1st
NESLISU (*SPI) HALIT ÖZBEKLI 2nd
N2 D-MARİN GÖCEK EKİBİ 3rd
LOKI SIBEL TUNCAY 4th
MELISA SEMA SIMSEK 5th
BORINA KADRIYE OZTURK 6th

Bir cevap yazın