Boğa Güreşleri Çalıştayı yapıldı

Haber
Haberi paylaşın

 

Muğla Boğacılar Derneği koordinesinde 1. Geleneksel Boğa Güreşleri Çalıştayı İskender Alper Konakaltı Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleştirildi. Muğla Boğacılar Derneği Başkanı Ümit Arslan çalıştaya gösterilen yoğun katılım ve ilgiden dolayı katılımcılara teşekkür etti.

Birinci Boğa Güreşleri Çalıştayına davet edilen Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz ‘da davetten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek katılımcılardan düzenlenecek boğa güreşleri öncesi ve sonrasında gerek kuru sıkı tabancalar ile gerek ise ateşli silahlar ile ateş edilerek vatandaşın huzur ve güveninin tehdit edilmemesini isteyerek yasal prosedür hakkında bilgi verdi.

Konuşmacılar özet olarak örf, adet, gelenek ve göreneklerin yaşatılması ile ülkemiz insanının birlik ve beraberliğinin pekiştirildiği, düzenlenen boğa güreşlerinin de birlik ve beraberliğimizin sağlanmasında son derece önemli olduğunu dile getirdi.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Muğla İli ve ilçelerinde gerçekleştirilecek olan boğa güreşlerine katılımın daha da yüksek olması bekleniliyor.

 

Bir cevap yazın