Muğla’da TÜFE aylık %0,40 arttı

Haber
Haberi paylaşın

 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Denizli Bölge Müdürlüğü verilerine göre Şubat ayında TR32 Bölgesi olarak bilinen Aydın, Denizli ve Muğla şehirlerinde Tüketici Fiyatları Endeksi (TÜFE) aylık yüzde 0,40 arttı. Bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 1,79, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 10,37 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 11,91 artış gerçekleşti.

Türkiye genelinde ise 2018 yılı Şubat ayında bir önceki aya göre yüzde 0,73, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 1,76, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 10,26 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 11,23 artış gerçekleşti.

 

Aylık en fazla artış “sağlık” grubunda

TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ, TR32 olarak adlandırılan Aydın, Denizli ve Muğla şehirlerinde ana harcama gruplarına göre TÜFE’de bir önceki aya göre en fazla artışın yüzde 2,77 ile “sağlık” grubunda ve Türkiye genelinde de yüzde 2,57 ile “sağlık” grubunda gerçekleştiğini belirtti.

 

Aylık en fazla azalış “giyim ve ayakkabı” grubunda

Diğer taraftan yine ana harcama gruplarına göre bir önceki aya göre en fazla azalış yüzde -6,15 ile “giyim ve ayakkabı” grubunda gerçekleşirken, Türkiye genelinde de yüzde -4,09 ile “giyim ve ayakkabı” grubunda gerçekleşti.

 

 

Bir cevap yazın