Hayatla Oyna

Haber
Haberi paylaşın

 

AVRUPA Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından finanse edilen ve desteklenen Hayatla Oyna (PLAY WITH LIFE) isimli Erasmus projesi 9 farklı ülkeden gelen 33 katılımcıyla Muğla’da gerçekleştirildi.

Proje, Muğla Eurodesk Temas Noktaları ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ve Rekreasyon Bölümü’nün organize ettiği proje kapsamında 13 – 21 Şubat tarihleri arasında gerçekleşti. Muğla’da Rekreasyon ve Gençlik Çalışmaları konusunda uygulamalı eğitim alan katılımcılar, rekreasyon bilincinin arttırılması ve gençlik fırsatlarının yaygınlaştırılması konusunda çalışmalar yürüttü.

Projeye Türkiye, Letonya, Çek Cumhuriyeti, Ermenistan, Bulgaristan, İtalya, Litvanya, Makedonya ve Romanya’dan katılım oldu. Eğitim kapsamında kişisel gelişimlere katkıda bulunmanın yanı sıra, kendi ülkelerindeki rekreasyon alanlarını araştırarak iyi örneklerin paylaşılmasına ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne kurulması planlanan uluslararası rekreasyon alanının zenginleştirilmesine katkıda bulunuldu.

Projenin son aşamasında, eğitim alan katılımcılar, ülkelerinde yaygınlaştırma çalışmaları yapacak ve proje sonuçlarının geniş kitlelere ulaşması sağlanacak.

Bir cevap yazın