Çocuklardan çocuklara yardım defilesi

Haber
Haberi paylaşın

 

Muğla’daki 30 girişimci kadın, ihtiyaç sahibi çocuklara yardım etmek amacıyla Muğla Demircioğlu Park Otel’de düzenlediği gecede 33 çocuk defile yaptı. Defilenin geliri 5-10 yaş arasındaki 100 çocuğa ulaştırılacak. Defile sonunda çocuklar Türk Bayrağı ile sahneye çıkarak şehitlerimizi andı.

MUGİAD üyelerinin de desteklediği gecede 33 çocuk sponsor olan Balloon Baby&Kids markasının ürünlerini giyerek defile yaptı. Muğla Valiliği, Menteşe Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası’nın katkılarıyla düzenlenen gecenin ev sahipliğini Demircioğlu Grup üstlendi. Gecede Marmaris’ten DJ Zaffer ve ünlü sanatçı Yılmaz Taner sahne aldı. Sanatçılara çocuklar tarafından çiçek verildi.

Çocukları yalnız bırakmayan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, konuşmasında: “Belediye olarak yaptığımız asli görevlerin yanında da sosyal projeleri bugüne kadar hep ön planda tuttuk. Bugün de önemli sosyal projelerden bir tanesinin içinde olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Menteşe’de yaşayan çocukların yüzünün gülmesini, hep iyi şartlarda olmalarını isteyerek ‘çocuklardan çocuklara yardım defilesi’ adı altında düzenlenen bu organizasyonda Muğla ve Menteşelilerle beraberiz. Bugün burada 33 çocuğumuz ihtiyacı olan 100 çocuk için defile yaptı. Yardımlar belki onların hiç bilmediği görmediği kırsal kesimde yaşayan onların yaşındaki küçük çocuklara ulaşacak. Bu ne olacak, kıyafet olacak, ayakkabı olacak, kırtasiye yardımı olacak ,oyuncak olacak. Belki bu çocuklar sayesinde kırsal kesimdeki çocuklar da mutluluğunu yaşayacaklar. Yani kırsaldaki çocukla merkezdeki çocukları bir anlamda bir araya getirip kaynaştırmış olacağız ve onların yardımlarını da kırsaldaki çocuklara ulaştırmış olacağız. Bu konuda Menteşe Belediyesi olarak küçük çapta da olsa aracılık edebiliyorsak ne mutlu” dedi.

 

Önemli olan sevgidir

Projenin oluşumunu sağlayan Çiğdem Togo “Önemli olan sevgidir. Sevgi de emek ve paylaşım ister, biz de anneler olarak sevgiyi emeği paylaşmak ve çocukları mutlu etmek için bu organizasyonu düzenlemeye kara verdik. Farkındalığı arttırmak için yaptığımız bu etkinliğimizde destek veren emeği geçen tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Sanatçı Yılmaz Taner ise konser sonrasında şöyle konuştu:“ Çocuklar geleceğimizdir. Onların geleceğinde bir katkımız varsa ne mutlu bize. Gönlümüzün kapılarını açmaya, ülkemizin yardıma muhtaç insanlarına elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız”

Bir cevap yazın