Milli Eğitim Müdürünü ağlattılar

Haber
Haberi paylaşın

 

MUĞLA’nın Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ın üç sene önce 87 yaşında vefat eden annesi Nimet Aldoğan’ın doğum gününü unutmayıp Aldoğan’ı ziyaret eden bazı öğretmen ile öğrenciler Milli Eğitim Müdürüne duygulu anlar yaşattı. Gözyaşlarını tutamayan Aldoğan “Böyle çocukların varlığı beni son derece mutlu ediyor” dedi.

Züleyha Aldoğan’ın Kocaeli’de yaşayan 87 yaşındaki annesi Nimet Aldoğan üç yıl önce vefat etti. Aldoğan annesinin doğum günü olan 1 Mart öncesinde sosyal medyada  Yarın 1 Mart. Hiç aklıma gelmezdi 1 Mart’ın benim hayatımda böyle önemli yeri olacağı.. Hiç bilmezdim. Kimisine göre bahar mevsiminin ilk günü. Kimine maaş günü. Herkes için farklı bir anlamı vardır elbette. Ama.. Benim için çok zor. Çok başka. Çok özel. Çok buruk. Çok çok çok. Nereden başlayayım. Nasıl anlatayım bilemedim. Benim annem benim doğum günlerimi hiç unutmazdı. ..” diye başlayıp şöyle devam etmiş: “Ben yaşarken bir kez bile canım annemin doğum gününü kutlamamıştık. Çünkü doğum gününü bilmezdik. … O fedakar melek annemin doğum gününü ne zaman öğrendim biliyor musunuz? Öldüğü gün. Mezar taşından” devamını güzel sözlerle noktalamış.

Paylaşımı gören Marmaris’teki iki öğretmen ile 6 öğrenci birlikte ellerinde çiçekleri soluğu Marmaris Milli Eğitim Müdürlüğü’nde aldı. Aldoğan’ın üzüntüsünü paylaştıklarını, Nimet annenin doğum gününü kutlamaya geldiklerini söyledi. Bu sözler üzerine Milli Eğitim Müdürü Aldoğan duygulu anlar yaşarken gözyaşlarını tutamadı.

 

Ne mutlu ki böyle duyarlı çocuklarımız var

Bir tesadüf eseri sitemizin sorumlusu Mustafa Sarıipek ,Züleyha Aldoğan’ı makamında ziyareti sırasında bu güzel sahneye şahit oldu. Aşırı duygusallık yaşayarak gözyaşlarını tutamayan Aldoğan “Annelerin hakkı hiçbir zaman ödenmez, ödenemez. Annemin doğum gününü hiç birlikte kutlayamadık. Bu benim içimde yıllardır kanayan bir yara gibiydi. Bu güzel evlatları da anneleri benim annem gibi mükemmel yetiştirmiş. Beni böylesine anlamlı bir günde yalnız bırakmayıp, benimle annemin kutlanmayan doğum gününü kutlamaya gelmeleri çok hoş. Geleceğin önemli bireyleri olmasını bütün kalbimden diliyorum” dedi.

 

 

 

Bir cevap yazın