Kadınlar İçin Yelkenler Fora

Haber
Haberi paylaşın

 

MUĞLA’nın Fethiye İlçesi Göcek Mahallesindeki Göcek Yat Kulübünün hayata geçirdiği Kadınlar Günü Kupası Yelken Yarışları D-Resort Göcek ve D Marin Göcek’in ev sahipliğinde gerçekleşecek. “Şiddete Karşı Yelken Açıyoruz” sloganı ile kadınların seslerini duyurmayı amaçlayan International Women Sailing Week (Kadınlar Günü Kupası) 8-15 Mart, yarışlar ise 7-8 Mart 2018 tarihleri arasında Göcek’te, bu yıl ilk kez düzenlenecek.

Göcek Yat Kulübü, uluslararası çapta düzenlediği yelken yarışlarına bu yıl “Şiddete Karşı Yelken Açıyoruz” sloganı ile International Women Sailing Week (Kadınlar Günü Kupası)’nı ekledi. Yarışlar, D-Resort Göcek ve D-Marin Göcek’in ev sahipliğinde 7-8 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Yelken tutkunları bu kez 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde katılacakları yarışla anlamlı bir projeye de destek vermiş olacak. Proje, 2017 yılında 332 kadının şiddet görmesi, 409 kadının öldürülmesi, kadınların cinsiyet ayrımcılığına uğramaları, ihlal edilen kadın hakları konularına dikkat çekmeyi amaçlıyor. Maviye gönül verenlerin kadınlara daha güzel bir gelecek sunmak için katılacağı yarışlarda tüm teknelerde mutlaka bir kadın olması şartı aranacak.

 

25 tekne ve 200’ü aşkın yelkencinin katılımı hedefleniyor

Kadınlar Günü Kupası’nda Fethiye Körfezi ve Göcek’in yavaş yavaş ılıklaşan ilkbahar günlerinde, 2 gün sürecek yarışlara 25 tekne ve 200’ü aşkın yelkencinin katılımı hedefleniyor. Ulusal ve uluslararası kadın-erkek tüm yelken ustalarını, rekabeti yüksek şamandıra yarışları ve bölgenin coğrafya zenginliğinin başarıyla kullanıldığı coğrafi rotalarında heyecanlı anlar bekliyor.

 

Bir cevap yazın