GEKA Aydın’da toplandı

Haber
Haberi paylaşın

 

Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) 104’üncü Yönetim Kurulu toplantısı, 2017 yılında gerçekleştirilen faaliyetlerin özetini içeren gündem maddelerini değerlendirmek ve yeni yapılacak olan çalışmaları görüşmek üzere Aydın’da gerçekleştirildi. GEKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’in başkanlığında Aydın’da gerçekleştirilen toplantıya; Muğla Valisi Esengül Civelek, Denizli Valisi Hasan Karahan, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan ve GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan katıldı.

 

Vali Köşger, toplantı öncesi yaptığı basın açıklamasında şu bilgileri verdi; “Bölge illerinin valileri, büyükşehir belediye başkanları ile ticaret ve sanayi odası başkanlarından oluşan, bölgemizin kalkınmasına yönelik çalışan ve bu doğrultuda önemli kararlara imza atan yönetim kurulumuzun 104. toplantısını gerçekleştirmek üzere Aydın’da toplandık.

Bugün, Ajansımızın çalışma birimlerinin 2017 yılında gerçekleştirdiği birim faaliyetlerini tek tek inceleyeceğiz. Bu toplantımızda, ayrıca tüm projelerin tamamlanmasıyla uygulaması biten 2015 Yılı Alternatif Turizm ve Yenilenebilir Enerji Mali Destek Programlarının sonuçlarını da değerlendireceğiz” diyerek şöyle devam etti:

 

On Birinci Kalkınma Planımız ülkemize hayırlı olsun

“Ajansımız, Kalkınma Bakanlığımız koordinasyonunda On Birinci Kalkınma Planı hazırlıkları kapsamında faaliyet alanında olan Aydın, Denizli ve Muğla illerinde 8-16 Şubat 2018 tarihleri arasında geniş katılımlı toplam 9 il toplantısı düzenledi. Yerel paydaşlar, gençler ve kadınlara yönelik düzenlenen toplantılara gösterilen ilgi yüksek oldu ve toplantılara toplam yaklaşık 450 kişi katılım sağladı. On Birinci Kalkınma Planı’na temelini oluşturacak sonuçların alındığı yerel paydaş toplantılarında öncelikler ve alt öncelikler tartışılarak, bunlara ilişkin çözüm önerileri dile getirildi. Elektronik oylama sistemi ile anketler gerçekleştirildi. Toplantılarda değerlendirilen ve ön plana çıkan yerel paydaşların görüşleri, On Birinci Kalkınma Planı’na aktarılması için raporlanarak Kalkınma Bakanlığı ile paylaşıldı. Toplantılarımıza katılan tüm paydaşlarımıza teşekkür eder, On Birinci Kalkınma Planımızın ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz.

Bu toplantımızda işbirliği talepleri değerlendirecek, Bbölgemizin turizm tanıtımı konusunda yapılan ve yapılabilecek faaliyetleri ile planlanan etkinlik katılımlarını görüşeceğiz. Söz konusu gündem maddeleri yönetim kurulunca görüşerek değerlendirecek ve uygun bulunması halinde karara bağlanacaktır.

Siz saygıdeğer yönetim kurulu üyelerimize, teşrifleriniz ve katkılarınız için teşekkür eder; toplantımızda alacağımız kararların bölgemiz ve ülkemiz için hayırlı ve başarılı olmasını diler, saygılar sunarım.”

 

Bir cevap yazın