Biz Anadolu’yuz

Haber
Haberi paylaşın

 

MUĞLA Valisi Esengül Civelek, “Biz Anadolu’yuz Projesi” kapsamında Ağrı’dan Muğla’ya gelen 50 öğrenci ve 2 öğretmeni Menteşe Öğretmenevinde düzenlenen öğle yemeğinde misafir etti. Muğla’yı şimdiye kadar Muş, Ağrı ve Bingöl’den bugüne kadar farklı dönemlerde gelen öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 460 kişi ziyaret etti.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesine bağlı 21 ilimizden 15 yaş altı 50 bin çocuğumuzun ülkemizin farklı şehirlerini ziyaret etmeleri kapsamında uygulanan programa Vali Civelek’e Vali Yardımcısı Rıza Dalan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Serkan Öçalmaz ile Menteşe İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz eşlik etti.

Çocuklar, 23-24 Şubat tarihlerinde Fethiye’nin tarihi ve turistik yerlerinden Ahmet Gazi Türbesi, Gül Camisi, Amintas Kaya Mezarları, Kayaköy, Paspatur Çarşısı ve Çalış Plajı’nı gezdi, Ölüdeniz sahilinde düzenlenen çeşitli etkinliklerle eğlendi.

Fethiye’den Menteşe’ye gelen öğrenciler ilk olarak Kurşunlu Meydanı’ndaki Mehteran gösterisini izledi. Daha sonra, tarihi, kültürel ve manevi yerlerden tarihi Arasta Çarşısı, Saatli Kule, Konakaltı Kültür Merkezi, Muğla Müzesini ziyaret eden öğrenciler Menteşe Öğretmenevinde Vali Civelek’le bir araya gelerek öğle yemeği yedi.

Yemekte yaptığı konuşmada İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen “Biz Anadolu’yuz Projesi” ile arkadaşlık, dostluk ve kardeşlik duygularının güçleneceğini, birlik ve beraberliğin pekişeceğini vurgulayan Vali Civelek, çocuklara iyi tatiller diledi.

Öğretmenevinde, öğrencilerle tek tek sohbet eden Vali Civelek, toplu fotoğraf çekiminin ardından öğrencilere günün anısına hediye takdim etti.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen tiyatro gösteriminin ardından Menteşe programı sona erdi.

 

Bir cevap yazın