Belediyeden bakımsız binalara uyarı

Haber
Haberi paylaşın

 

MUĞLA’nın Marmaris İlçe Belediyesi’nin kentin çeşitli noktalarında sürdürdüğü yenileme çalışmaları, ev sahiplerini de oturdukları binaları iyileştirmeleri yönünde harekete geçirdi. Marmaris Belediyesi Zabıta Müdürlüğü dış cephesi eskiyen ve kötü görüntü sergileyen bina sakinlerine bir yazı göndererek, binaların bakım ve onarımlarını yapmaları yönünde çağrıda bulundu.

Binaların görüntü kirliliği oluşturmaması için hazırlanan yazıda “Ortaya çıkan görsel güzelliklerin korunması ve devamının sağlanması belediye ve halkımızın ortak çalışması ile olacaktır” ifadesine yer verildi. Marmaris Belediye Basın Bürosu “Tebligatların yapılmasının ardından birçok binada bakım-onarım çalışmasına başlandı. Kimi binalarda sıva veya kaplama, kimi binalarda boyama, kimisinde ise kabloların dışarıdan içeriye taşınması işlemleri yapılıyor” şeklinde yaptığı açıklamanın devamı da şöyle:

 

Vatandaştan teşekkür

“Böylece Marmaris Belediyesi tarafından şehirde yürütülen alt yapı ve üst yapı iyileştirme çabaları kent yaşayanlarının ev ve işyerleri nezdinde de karşılık bularak ortak bir çalışmaya dönüştü. Yenilenen binalar kentin genel görünümünü de kısa sürede değiştirmeye başladı. Binasını bakıma alan vatandaşlar Belediye Zabıta Müdürlüğü’nün denetimleri sayesinde yıllardır ihmal ettikleri bakım-onarım işlerini yerine getirdiklerini, böylece kentle birlikte binalarının da değer kazandığını dile getiriyorlar.”

Bir cevap yazın