Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele

Haber
Haberi paylaşın

 

MUĞLA Valisi Esengül Civelek başkanlığında Valilik 75. Yıl Toplantı Salonunda Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda kadına yönelik şiddetin yasalarımızda suç olduğu belirtilerek alınması gereken tedbirler üzerinde duruldu.

Toplantıya Vali Civelek’in yanı sıra Vali Yardımcısı Kamil Köten, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İlkay Türkoğlu, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İlyas Sarıyerli, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İl Müdürü Mustafa Haney, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

Vali Civelek; kadına yönelik şiddetin yasalarımızda suç olduğunu, kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve mücadelesinin devlet politikası olduğunu, tüm tarafların (ilgili kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, yazılı ve görsel basın vb.) ciddi bir toplumsal sorun, halk sağlığı sorunu olan, güçlü birey, güçlü aile, güçlü toplum, güçlü ve sağlıklı ülke geleceğimizi tehdit eden bu konuda seferberlik halinde işbirliği-güç birliği içerisinde çalışmalarına hassasiyetle devam etmeleri gerektiğini belirtti.

Vali Civelek’in konuşmasının ardından Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, Müftülük, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi, Kadın Konukevi Müdürlüğü tarafından sunumlar yapıldı. Katılımcılar görüş ve önerilerini dile getirdi.

 

Bir cevap yazın