Beton üzerinde antrenman yapıyorlar

Haber, Spor
Haberi paylaşın

 

Bodrum Yalıkavaklı Hentbolcuların çalışmaya salonları yok ama şampiyonluğa koşuyorlar.

 

MUĞLA’nın Bodrum İlçesinde antrenman yapacakları salonları bile olmayan Yalıkavaklı Hentbolcular Süper Lige doğru emin adımlarla yürüyor. Hafta sonu Bodrum’da oynadığı karşılaşmada Kastamonusporu 38-26 gibi farklı bir skor ile yenmeyi başaran Yalıkavaklı Hentbolcular bir üst lige çıkabilmek için bulundukları üçüncülük sırasından inmemeleri gerekiyor.

Antrenör Gökhan Ceyhan 10 yıl önce ilkokul çağındaki 3-5 çocukla kurduğu takımla yola çıkarak bu günlere gelmenin mutluluğunu yaşıyor. O günden bu güne kadar kendi yetiştirdiği 10 altın kız ve 6 transferle yola çıkan Yalıkavak Kadın Hentbol Takımı, Bodrum Belediyesinin de verdiği destek ile ligde 3’ncü sıraya kadar yükseldi. 3 takımın yükseleceği Süper Lige gözünü diken Yalıkavak Hentbol Takımının Baş Antrenörü Gökhan Ceylan, sporcularının form grafiğinin kendilerini süper lig hedefi için oldukça ümitlendirdiğini söyledi.

Dördü deplasman olmak üzere 9 karşılaşmaları kaldığını belirten Gökhan Ceylan, “Bu haftayı bay geçireceğiz daha sonra Şubat’ın 24’ünde Ankara Metropol Spor ile karşılaşacağız. Alt yapıya verdiğimiz önem nedeni ile Türkiye geneli herkes bizi süper ligde görmek istiyor. Bi

z önce Süper Lig ardından Avrupa’da beledimizi, ilçemizi, ilimizi ve nihayetinde ülkemizi temsil etmek istiyoruz. En büyük sıkıntımız spor salonu. Yalıkavak’ta spor Salonu olmadığı için beton taş zeminlerde çalışıyoruz. Birinci Lige çıkana kadar Bodrum’da ki salonu da kullanamıyorduk. Bu gayet normal çünkü Bodrum’da 5-6 takım var ve salon cevap vermiyor. Ama sağ olsun Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon bize çok yakınlık gösteriyor, destek veriyor” dedi.

Salonda çalışmak istiyoruz

Sezonun geride kalan maçları için salonda çalışmak istediklerini bir kez daha vurgulayan Ceylan şunları söyledi:

“Salondan yararlandırılırsak bu kez de ortaya servis sorunu çıkacak. Yani ek maliyet demek. Bunu bir şekilde gidermenin yolunu arıyoruz. İşin en güzel yanı her maçımızı çok kalabalık seyirci önünde oynuyor olmamız. Çünkü maçlarımıza anneler babalar, arkadaşlar, dostlar, hatta anneanneler, babaanneler ve dedelerimiz geliyor. Bu işte alt yapıdan gelen oyuncuların olmasının en büyük avantajlarından birisi de bu. Şu anda lisanslı yüze yakın sporcumuz var. Okullarla koordinasyon içinde çalışıyoruz. Eskiden bunun sıkıntısını çektik fakat şu anda okul idarecilerimiz de bu işi seviyor ve işin bizzat içindeler bu da başarıyı beraberinde getiriyor “

Bir cevap yazın