Nur Aktunç’un İkinci Kitabına Yoğun İlgi

Haberi paylaşın

 

Muğla’da yaşayan yazar Nur Aktunç’un ikinci kitabı “Alala” düzenlenen imza gününde okurlardan yoğun ilgi gördü. Yazar ikinci kitabında kadınların aşkla ilgili kararsızlıklarını akıcı bir dil ve okuyucuyu şaşırtan diyaloglarla anlatıyor.

“Asmada Salıncak”  isimli ilk kitabının ardından ikinci kitabı “Alala” için Mobolla Art’ta düzenlediği imza töreninde büyük ilgi gören Yazar Nur Aktunç kitabının tanıtımı için gününe yoğun ilgi gösteren kitapseverlere kitabını imzalayıp birlikte hatıra fotoğrafları çektirdi. Gazetecilere, ikinci kitabı hakkında bilgi veren yazar Nur Aktunç, kitabının adının “Alala” olduğunu anlatarak, “Alala, mitolojik bir isim. Savaşın kızı, kişilik savaşı anlamına geliyor. Alala’yı ben keyifle yazdım. Bu bir aşk romanı. Kitabın ana karakteri Nil’in yaşadıklarıyla okuyucuyu derinden etkileyeceğine inanıyorum. Kitabı okuyanların, günümüz aşk diyaloglarında kaybolacağını düşünüyorum. Kitabımda vermek istediğim mesaj şu: Biz kadınlar gerçekten bizi çok seven erkeklere mi aşık olmak istiyoruz? Yoksa bize acı veren erkeklere mi aşık olmak istiyoruz?” dedi.

İmza gününe yoğun ilgi gösteren okurlarına ve kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür eden yazar Nur Aktunç, kitap tutkunlarına çağrıda bulunarak, “Sizlerin desteği biz yazarlar için çok önemli. Sizlerin desteği ile yeni eserlere imza atacağıma inanıyorum” diye konuştu.

 

Yazar Hakkında

1982 yılında Muğla’da doğan yazar Nur Aktunç, çocukluğunu Tekirdağ, Kıbrıs, Ankara, Mardin ve İzmir’de geçirdi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi mezunu olan Aktunç, ilk kitabı “Asmada Salıncak” 2011 yılında yayınlandı. Yazar Muğla’da yaşıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ormanlar Fotokapanla İzleniyor

Haberi paylaşınTweet  Orman ve Su İşleri Bakanlığı hem orman yangınları ile mücadele etmek hem de yaban hayvanlarını tabii ortamlarında izlemek maksadıyla yürüttüğü fotokapan projesine devam ediyor. Bakanlığa bağlı Orman Genel Müdürlüğü tarafından özellikle orman alanlarında yürütülen proje için Muğla ve Aydın’daki fotokapan sayısı artırılıyor. Muğla ve Aydın’da kullanılmak üzere alınan 233 adet fotokapan alındı. […]