Milas içme suyu arıtma tesis çalışmalarına hız verildi

Haber
Haberi paylaşın

 

MUĞLA’nın Milas İlçesinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapımı devam ettirilen Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi Projesinde çalışmalara hız verildi. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Proje ile yılda 4 milyon 940 bin metreküp temiz suyu Muğlalıların hizmetine sunacağız” dedi. Fiziki gerçekleşmesi yüzde 70’e ulaşan proje ile Milas ilçesinin içme suyu problemi tarihe karışacak.

DSİ tarafından geliştirilen ve 98 bin 505 kişiye yetecek kapasiteye sahip Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi ile Milas ilçesinin içme suyu problemi çözümleniyor. Projenin Milas için çok önemli olduğunun altını çizen Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Akgedik Barajı’ndan günlük alınacak olan  21 bin metreküp ham su arıtılarak, Milas merkez ve Beçin mahallelerine iletilecek. Böylece 2045 yılına kadar yörenin uzun vadeli içme suyu ihtiyacını karşılamış olacağız” diye konuştu.

Ayrıca, Prof. Dr. Veysel Eroğlu toplam 18 milyon 745 bin TL yatırım bedelli Milas İçme Suyu Arıtma Tesisi Projesi ile vatandaşlara memba kalitesinde su sağlayacaklarını da sözlerine ekledi.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”93″ gal_title=”milas arıtma tesisi”]

Bir cevap yazın