Marmaris ticaret odasından bir ilk daha

Haber
Haberi paylaşın

MUĞLA’nın Marmaris Ticaret Odası(MTO) girişimleri ile Muğla’da ilk sağlık bakanlığı onaylı “Apiterapi Eğitimi” 27 Mart- 1 Nisan tarihleri arasında MTO meclis salonunda gerçekleşecek. MTO Başkanı Mehmet Baysal “Marmaris’imize sağlık turizmi alanında bir proje daha kazandırmak amacıyla Arıcılık ve Bal’ temalı girişimlerimizin bir diğer ayağı olan apiterapi konusunda çalışmalara devam ediyoruz” dedi.

2015 ve 2017 yıllarında düzenledikleri uluslararası katılımlı apiterapi ve arı ürünleri sempozyumundan sonra bir yenisini daha düzenleyeceklerini sözlerine ekleyen Baysal şunları söyledi:

“Marmaris’imizde bir apiterapi merkezi açılması amacından yola çıkarak tıp doktorlarımıza yönelik ilk sertifikalı eğitim programına Medipol Üniversitesi ile başlıyoruz. Bu süreçte bize destek olan, ortak çalışma düsturu benimsediğimiz Marmaris Kaymakamlığımız, Muğla Üniversitesi Tıp Fakültemiz, Marmaris İlçe Sağlık Müdürlüğümüz ve Muğla İl Sağlık Müdürlüğümüze teşekkür ederiz. Eğitime ilişkin detaylı bilgiye http://sem.medipol.edu.tr/egitim/ıcerik/2120 adresinden ulaşabilirsiniz. Odamız eğitim birimine konu hakkında danışabilirsiniz.

Muğla’da odamız tarafından ilki düzenlenecek olan eğitimin duyurulması amacıyla 23 ocak 2017 salı günü, Muğla Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevres Hürriyet Aldoğan Ve Muğla İl Sağlık Müdürümüz Dr. İskender Gencer’e ziyarette bulunuldu.  Bir kez daha ortak çalışma kararı alındı.”

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”71″ gal_title=”MTO apierapi”]

Bir cevap yazın