Marmaris’te tekneye uçan balık düştü

Haber
Haberi paylaşın

MUĞLA’nın Marmaris İlçesi Selimiye Mahallesinde tur teknesi işleten Şener Öztekin, Selimiye’de tur yaparken teknesine denizden Kırlangıç Balığı atladı. Öztekin “Sanırım yunuslardan kaçarken denizden sıçrayınca bizim tekneye geldi” dedi.
Sılanur 3 isimli teknesiyle Hisarönü koylarında günü birlik turlar düzenleyen kaptan Şener Öztekin beklenmedik bir tesadüf yaşadı. Misafirleriyle birlikte Hisarönü koylarında tur yaparken Selimiye açıklarında aniden havadan uçan bir şeyin teknesinin içine düştüğünü görerek şunları anlattı:
“Biz normal turumuzu yaparken aniden denizden fırlayan bir şey teknenin içine düşüp zıplamaya başladı. Kırmızı pembe renkleri, iki yanında da kanatlara benzeyen yüzgeçlerinin büyük bölümü yeşil, uçları ise mavi renkliydi. Bu bölgede Kırlangıç Balıklarının yaşadığını biliyordum ve görünce de zaten tanıdım. Sanırım kovalayan yunuslardan kaçıyordu” dedi.

30-35 metre uçabilir
Dalış eğitmeni Soner Abacı Uçan Balık gibi Kırlangıç balıklarının da bazı türlerinin uçabildiğini söyledi. Abacı şöyle dedi:
“Uçan Balık olarak bilinen türler deniz yüzeyine çıkarak 70-100 mt. kadar uçabilir. Kırlangıç türlerinin de bazıları aynı şekilde 30-35 metre kadar uçabiliyor. Aslında dip balıkları olan Kırlangıçlar, özellikle Akdeniz ve Ege’de yaptığımız dalışlarda rastladığımız balık türlerinden birisidir.”

[Best_Wordpress_Gallery id=”63″ gal_title=”uçan balık”]

Bir cevap yazın