Marmaris Belediyesinden uluslararası işbirliği

Haber
Haberi paylaşın

MUĞLA’nın Marmaris Belediyesi ile Tataristan’ın Nijnekamsk Belediyesi arasında turizm, yatırım, eğitim ve tarım gibi konularda işbirliği anlaşması yapıldı.

Marmaris’i tanımak amacıyla geçtiğimiz Eylül ayında bölgeye gelen Tataristan’dan bir heyet, ülkelerine döndükten sonra yaptıkları değerlendirme ve geziden memnuniyetini belirterek belediyeler arasında işbirliği anlaşması yapmak istediklerini bildirdi. Tataristan’ın Nijnekamsk Belediye Başkanı Aydar Metşin, Başkan Yardımcısı Belyaev Radmir, Başkan Danışmanı Maxim Speransky, belediyenin yetkili müdürlerinin yanı sıra Begişevo Uluslararası Havalimanı Genel Müdürü Sergey Romantsov ve Havalimanı Ticari İşler Müdürü Kozlov Felix de Marmaris’e yeniden geldi. Heyet, Marmaris’in CHP’li Belediye Başkanı Ali Acar ile makamında bir araya geldi. Heyete; Dalaman YDA Genel Müdürü Hamdi Güvenç, Tataristan’ın İstanbul Başkonsolosluğu temsilcisi Albert Yalışev de eşlik etti.
İki ülke belediye başkanları, sosyal ve ekonomik ilişkileri geliştirmek için hazırlanan protokole imza attı. 5 yıl geçerliliğini koruyacak protokolde turizm, eğitim, sosyal projeler ile ilgili etkileşimin artırılması hedeflenecek.
İki ülkeye de katkı olacak

Başkan Acar, “Marmaris’in sosyal ve ekonomik gelişimini artırmak için çeşitli ülkelerle protokollerimiz devam ediyor. Bu ilişkinin ilçemize çok büyük katkısı olacağını düşünüyorum” dedi. Nijnekamsk Belediye Başkanı Metşin ise, “Dostluğumuzu sözle değil, imzayla da güçlendirmekten büyük gurur duyuyorum” diye konuştu.
Nijnekamsk Belediye Başkanı Metşin ve heyetine Ali Acar tarafından üzerinde ilçenin logosunun bulunduğu kahve fincanı takımı, çini tabak, Marmaris fotoğrafı ile üretilen organik ürünler hediye edildi. Metşin ise yöresel kıyafetleri arasında yer alan, koyun yününden elde dokunmuş gocuk ve çeşitli kıyafetler hediye etti.

Bir cevap yazın