Ne zaman Marmaris’e hizmet edeceksiniz?

Haber
Haberi paylaşın

Muğla’nın Marmaris İlçesinde çalışkanlığıyla halkın büyük beğenisini kazanan Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan çaresizliğini facebook hesabından paylaştı. Kaplan “İlçemizle ilgili çok sayıda şikayet geliyor ama Muğla büyük şehir olunca görev farklılıkları elimizi kolumuzu bağladı” dedi.

Dursun Kaplan’ın Facebook hesabından yaptığı paylaşımlardan bazıları:

 

Netsel Marina deresinden kokular geliyor

“Netsel Marina Deresi doğadan gelen kum ve çakıl ile dolmuş ve koku yapmaktadır. Temizlik görevde Büyükşehir’e (Muğla) bağlı MUSKİ’ye aittir. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanının talimatı olmadan kimse Marmaris’e hizmet etmiyor ve edemiyor, Marmaris’ten her yıl 72 milyon TL. Büyükşehir Belediyesi’ne gitmektedir. Bu paranın 18 milyonu ile Marmaris’in altyapı borcu ödenmekte olup bizden aldığı parayı Marmaris’e vermeyenlere sesleniyorum: Ne zaman Marmaris’e hizmet edeceksiniz? Bir dere temizliğini dahi yapmıyor, yaptırmıyor ve yapamıyorsunuz. Marmaris Belediyesi, bugün bu Azmağın temizliğini yaparak, özel ve güzel Marmaris’e tüm olumsuzluklara rağmen sahip çıkıyor. Çıkmaya devam edecektir, saygılarımla.”

 

Güzel yasaklar

“Özel ve Güzel Marmaris de, KÖMÜR yakmak yasak.

DİLENCİ yasak.

SEYYAR satıcı yasak.

Yere TÜKÜRMEK Yasak.

Sokakta ÇEKİRDEK yemek yasak

Yere ÇÖP ve SİGARA atmak yasak.

Marmaris’e sahip çıkmak burada yaşayan herkesin görevi, bu yasaklara uymayanları lütfen 153 belediye zabıtasına bildirin, Marmaris Belediyesi olarak, halkımızı ve Marmaris’i çok seviyoruz.”

 

Kömür yakmak yasak

“Burası dünyanın en temiz şehri Marmaris. Bu özel ve güzel ilçede Marmaris Belediyesi’nin aldığı kararla, 38 yıldır kömür yakmak yasaktır. Bu nedenle havamız son derece temiz. Marmaris sadece Türkiye’de değil belki dünyada örnek bir alt yapıya sahip ilçemiz. Marmaris’in gerek geri dönüşümü, gerek kanalizasyonu, şehrin temizliği ve gerekse de içme suyu olsun örnek alınacak bir yerleşim merkezi. Bu nedenle de alt yapısı sağlam olan Marmaris’imizin her yerinde denize girebiliyorsunuz. Hatta tekne trafiğinin yoğun olduğu bölgelerde bile çok rahatlıkla denize girebilirsiniz. Çünkü ilçemizde her bölgeden bir metre derinlikteki deniz suyundan sürekli numuneler alınarak ölçümler yapılıyor. Marmaris’te yirminin üzerinde mavi bayraklı plajımız var. Bu nedenle Marmaris’in her bölgesinde insanlarımız güvenerek denize rahatlıkla girebilir. Deniz suyu ve gerekse plaj temizliği açısından çok önemli bir bölge. Ben Türkiye’de Marmaris her yere örnektir diye düşünüyorum. Plaj temizliği belediyemiz kontrolü altında. Bırakın plajları orman içlerinde dahi gördüğümüz her çirkin görüntü ve çöp atıklarını bile temizliyoruz. Halkımızı temizlik açısından her yerde duyarlı olmaya çalışıyoruz. Bizim temizlememiz yetmez. Önemli olan bölgeyi temiz olarak muhafaza etmek. Bizim ardımızdan atılan çöp ister istemez bize laf getirir. Halkımızla el ele verdiğimiz zaman her şey çok daha rahat olur düşüncesindeyim.”

 

Geleneksel buluşma

“Burası Datça.

Geleneksel 10’nuncu buluşmamız, Siyaset, çıkar ve menfaat işi değildir, Bunun en güzel örneğini, Muğla da Ìl Genel Meclisinde, 10 yıl görev yapan arkadaşlarım sergiliyor, Biz Muğla İl Genel Meclis Üyeleri, Muğla ve partimiz(CHP) için çalıştık ve çalışacağız”

[Best_Wordpress_Gallery id=”47″ gal_title=”ne zaman marmarise”]

 

Bir cevap yazın